II Maraton Karpiowy o puchar Prezydent miasta Zabrze Małgorzaty Małki-Szulik. Zabrze 20-23.06.2013r

II Maraton Karpiowy o puchar Prezydent miasta Zabrze
Małgorzaty Mańki-Szulik. Zabrze 20-23.06.2013r
Na maratonie pogoda dopisała, towarzystwo też, oprócz rybek. Integracja pierwsza klasa, szczególne podziękowania dla Adiego, za wyśmienite kartofelki:)
Pierwszy egzamin przynależności klubowej wstępnie Witek zdał:)

Dnia 20.06.2013. odbył się II maraton o puchar prezydenta miasta Zabrze P. Małgorzaty Manki Szulik. Zbiórka uczestników nastąpiła o godz. 15-tej. Pogoda tego dnia była piękna aczkolwiek zbyt upalna. Po schłodzeniu się zimnymi napojami i przemówieniu organizatora zawodów nastąpiło losowanie stanowisk. Jak wiadomo było kilku przedstawicieli KKB. Losy się akurat tak potoczyły, iż wszyscy uczestnicy tegoż klubu trafili na miejsca pod lasem. Dalszy ciąg wydarzeń nie był już taki miły, gdyż trzeba było się przetransportować na swoje stanowiska a w taki upal nie było takie łatwe. O godzinie 17-tej, rozpoczęły się zmagania wszystkich zawodników. Jak uprzednio było wiadomo, zawody miały się odbywać tylko i wyłącznie z zrzutu metoda włosową. Znęcenie ryby zatem nie było takie proste. Pierwsza ryba jednak nie dała na siebie długo czekać.

Złowił ja kolega Przemek na stanowisku nr2. Dało to wiarę, iż efekty będą wspaniale. Godziny jednak mijały a ryby niestety nie kwapiły się do podejmowania współpracy. Dzień przynosił upal a wieczór z kolei dobra zabawę i integracje zawodników. Ostatnia noc zawodów przyniosła trochę ulgi w postaci deszczu i trochę burzy. Niestety nie zmieniło to nic w zachowaniu się ryb. Zawody skończyły się w niedzielne południe również upalne, co bynajmniej pozwoliło na wysuszenie i spokojne spakowanie sprzętu. Wyniki okazały się niezbyt imponujące. Dość wiedzieć, ze złowiono 5 ryb a zawody wygrały 2 ryby o łącznej masie około 11,5kg. Największa złowiona ryba to karp o wadze 6,51kg. Myślę, że wyniki mówią same za siebie. Cóż chciałem jednak nadmienić, iż w takich imprezach nie tylko liczą się wyniki, ale również samo wędkowanie w doborowym towarzystwie. Dziękuje zatem swoim towarzyszom po fachu wędkarskim za udana imprezę.

Z pozdrowieniami witek50

Karp Klub Bytom

Karp Klub Bytom

Administrator

Dodaj komentarz