Podsumowanie sezonu 2013r.

Witajcie. Ani się człek obejrzał ani nasycił a tu już koniec sezonu 2013.Coz dla niektórych sezon wędkarski trwa cały rok, niestety nie dla mnie. Ja swa pasje traktuje rekreacyjnie a nie jako ekstremę. Czas zatem na podsumowanie roku. Jak pamiętacie sezon zaczął się z opóźnieniem, gdyż zima na dłużej zagościła na naszych zbiornikach.. Gdy lody wreszcie puściły zacząłem od zasiadek na zbiorniku Lin, niestety pierwsze efektów nie dały. Jak co wiosnę ryba ruszyła na płyciznę a ja szukałem jej na głębszych stanowiskach. Może nie tyle w tym mojej winy co brak wolnych stanowisk typu “1 ka” czy “15 ka”. Sezon się rozkręcił ilość zasiadek również, a co za tym idzie ryby szerzej zaczęły zerować.

Witajcie. Ani się człek obejrzał ani nasycił a tu już koniec sezonu 2013.Coz dla niektórych sezon wędkarski trwa cały rok, niestety nie dla mnie. Ja swa pasje traktuje rekreacyjnie a nie jako ekstremę. Czas zatem na podsumowanie roku. Jak pamiętacie sezon zaczął się z opóźnieniem, gdyż zima na dłużej zagościła na naszych zbiornikach.. Gdy lody wreszcie puściły zacząłem od zasiadek na zbiorniku Lin, niestety pierwsze efektów nie dały. Jak co wiosnę ryba ruszyła na płyciznę a ja szukałem jej na głębszych stanowiskach. Może nie tyle w tym mojej winy co brak wolnych stanowisk typu “1 ka” czy “15 ka”. Sezon się rozkręcił ilość zasiadek również, a co za tym idzie ryby szerzej zaczęły zerować. Jak co roku stwierdzamy, ze z roku na rok coraz mniej ryby i coraz słabiej bierze. Sięgając pamięcią wstecz bywały efekty dobre, ale i bywało bezrybie. Myślę, ze to jest taka specyfika tego zbiornika.
Sezon na Linie zatem nie wniósł nic nowego do mojej praktyki karpiowej. Masa ryb wahała się od 1go do 8kg.czyli rekordu tez nie było. Innym zbiornikiem, któremu poświeciłem trochę czasu w tym mijającym sezonie, było łowisko Gajdowe. Jak wiadomo obszar tego stawu jest porównywalny do obszaru stawu Lin, jednak populacja ryb jest zupełnie inna. Gajdowe obdarzyło mnie również karpiami o podobnej masie, z ta tylko różnica, iż najmniejszy ważył około 4,5kg. Z przyłowów do karpi zaliczyłem tez wspaniale ryby jakimi są jesiotry od 5 do 7,2kg.
Wtrakcie sezonu testowałem różniste przysmaki dla rybek. Okazuje się jednak, że to co było dobre w zeszłym sezonie nie koniecznie się sprawdzało w tym. Mogę zdradzić, iż w tym roku najbardziej sprawdził mi się i to na obu zbiornikach, pellet czerwony halibut z Massive Baits. Zanetowo natomiast pellet vario mix również z tej samej firmy. Kończąc to podsumowanie stwierdzam, ze sezon 2013 był średni. Życzę zatem wszystkim kolegom po pasji i sobie również, by sezon 2014 obfitował w same rekordy.
Z Pozdrowieniami Witek
Karp Klub Bytom

Karp Klub Bytom

Administrator

Dodaj komentarz